Projekty a spolupráce

Operační program Jana Ámose Komenského  (OP JAK).

Cílem projektu je vzdělávání pracovníků v MŠ, ZŠ
a ŠD, inovativní vzdělávání dětí, žáků a účastníků zájmového
vzdělávání v MŠ, ZŠ a ŠD, odborně zaměřená tematická
a komunitní setkávání v MŠ a ZŠ a spolupráce pracovníků
ve vzdělávání ŠD.

Člověče, recykluj s námi

Škola se připojila k akci: "Člověče, recykluj s námi" ve spolupráci s firmou Metal Trade Comax,a.s.

Sbíráme plechovky od nápojů, deodorantů, víčka od jogurtů, Lipánků , Pribináčků, alobaly z čokolád, hliníkové příbory, staré hrnce, víčka od zavařovaček atd. atd.....

Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět

Školní Recyklační program Recyklohraní vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice. Nad vznikem programu v roce 2008 převzalo záštitu MŠMT České republiky. Program je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci, konkrétně jde o společnosti ECOBAT s.r.o. (zpětný odběr baterií) a ELEKTROWIN a.s. (zpětný odběr elektrozařízení). Za dlouhodobou podporu děkujeme!

• Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vznikutřídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a drobných elektrozařízení. Od roku 2020 došlo k rozšíření o problematiku šetrné spotřeby vody a následně o téma klimatická změna

• Projekt je určen všem MŠ, ZŠ i SŠ v České republice a účast v něm je bezplatná. Zdarma je i dodání sběrných nádoby na použité baterie a drobné elektrozařízení a také následný odvoz po jejich naplnění.

• Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a drobného elektrozařízení.

Ovoce, zelenina a mléko do škol

Women for women

Cílem projektu W4W: Obědy pro děti je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Dětem, jejichž situace je dlouhodobá, které nemají vidinu zlepšení situace a pro které mohou být obědy ve školní jídelně mnohdy jediným pravidelným teplým jídlem, ač se rodiče tuto situaci snaží řešit.

Olympijský víceboj

Pro děti musí být sport zábavou. A většinou je baví, když se jim v něm daří. Vyberme společně vašim žákům ty správné sporty, pro které mají talent! Po splnění 8 disciplín Olympijského diplomu v hodinách tělesné výchovy získají žáci na konci školního roku analýzu sportovních předpokladů s doporučením sportů, pro které mají přirozené vlohy.

publikováno: 24. 8. 2024 12:37, Martina Černá